[users_count] 12892
[forum_label]
[loginFormName]

[password]

[forgot_pwd]
[registration]
Pielāgota meklēšana
[last_threads_on] [forum]
Fiziskas personas vēstules paraugs
Biroja aprīkojuma uzskaite
Obligātā veselības pārbaude stājoties jaunā darbā
Kokapstrādes uzņēmuma dibināšana
Protokols - rokrakstā vai datorrakstā?

Galvenā
Kā izdzīvot sieviešu kolektīvā
[advertisement]

Kā izdzīvot sieviešu kolektīvā

 

Sieviešu kolektīvu varētu nosaukt par kopienu, kura dzīvo pēc saviem likumiem.

 

Tiem, kas nezina pat vienkāršākos uzvedības noteikumus sieviešu kolektīvā, būs ļoti grūti pašapliecināties, iegūt atzinību un grūtā brīdī cerēt uz palīdzību vai atbalstu.

 

Noteikumi ir vienkārši un pietiekoši pieņemami katrai dāmai, kas cer šādā kolektīvā veiksmīgi strādāt, veidot karjeru un ciešas attiecības ar cilvēkiem, ar kuriem būs katru dienu jāpavada lielākā tās daļa.

 

Nonākot sieviešu kolektīvā, necenties jau pirmajā dienā demonstrēt visas savas pozitīvās un negatīvās īpašības un, vēl jo vairāk, necenties nodibināt kaut kādu kārtību. Pavēro kā uzvedas pārējie, kā savā starpā kontaktējas, kādi elementārie sadzīves noteikumi šai kolektīvā pastāv.

 

Uzvedības kodekss dažādos kolektīvos var atšķirties, bet tā galvenie punkti attiecas uz jebkuru kolektīvu, bez izņēmuma.

 

  • Neņem dalību ne intrigās, ne klaču uzklausīšanā vai izplatīšanā.  Tenkās iestigt ir viegli, bet tavs reitings momentā krītās pat tad, ja tu atrodies līdera pusē.

  • Mierīgi reaģē uz tev adresētām piezīmēm un jokiem, pat, ja tās ir nevietā. Tavas reakcijas spēcīgās emocijas kolēģos var radīt vēlmi turpināt tieši tai pašā garā.

  • Nekādā gadījumā neakcentē uzmanību uz savām labajām īpašībām vai priekšrocībām – ne personīgajām, ne profesionālajām. Tas var aizvainot apkārtējos. Visu dari vienkārši – pildi savu darbu un pienākumus godīgi, bet bez pārliekas centības. Ja nepieciešams, lūdz palīdzību kolēģiem. Ja radīsies situācija, piedāvā arī savu palīdzību. 

 

  • Ja darbā esi pieņemta vadošā amatā, esi pietiekoši saprātīga un dari visu, lai pateicoties taviem centieniem kolektīvs kļūtu saliedēts – bez konfliktiem un strīdiem.

  • Atceries – nekādus dienesta romānus! Īpaši, ja tavs priekšnieks ir vīrietis un it īpaši, ja pret tevi tiek izrādīta neslēpta interese. Pirmkārt, kolēģi tev to nepiedos, bet otrkārt, nav zināms ar ko tas viss beigsies. Toties situācija, kad tas taps visiem zināms, visu tikai sarežģīs.

Ja būsi pieklājīga, labvēlīga, draudzīga un patiesa -  darbs tev kļūs par komfortablu vietu, kur varēsi droši realizēt savas profesionālās ambīcijas.

 

Raksts pārpublicēts ar www. buduars.lv atļauju.

 

www.buduars.lv

 

 

 

 

 

 

 [partners_title]
BVK
BVK

[admin_label]:
info@vsklubs.lv
[adds_label]:
reklama@vsklubs.lv
Copyright © 2001-2005 PSBVA. All rights reserved.
0.083  0.136  | 11
|9