[users_count] 12892
[forum_label]
[loginFormName]

[password]

[forgot_pwd]
[registration]
Pielāgota meklēšana
[last_threads_on] [forum]
Fiziskas personas vēstules paraugs
Biroja aprīkojuma uzskaite
Obligātā veselības pārbaude stājoties jaunā darbā
Kokapstrādes uzņēmuma dibināšana
Protokols - rokrakstā vai datorrakstā?

Galvenā
Ko darīt priekšnieka prombūtnes laikā?
[advertisement]

Ko darīt priekšnieka prombūtnes laikā?

Pavisam negaidīti paliekot darbā bez priekšnieka, Jūs priecājaties par ilgi gaidīto brīvību. Tomēr tādos brīžos nevajadzētu pazaudēt veselo saprātu – labāk rīkojieties gudrāk.

Sastādiet sev ērtu darba grafiku

Nākt uz darbu pusdienlaikā, bet doties mājās divas stundas ātrāk – tas ir jebkura biroja darbinieka sapnis. Kad Jūsu priekšnieks kaut kādu iemeslu dēļ neatrodas darbā, tad rodas ļoti liela vēlme sarīkot sev „saldu” dzīvi. Protams, nevajag sev atteikt tādu prieku, galvenais – dariet to ar prātu. Vispirms pārliecinieties, ka Jūsu rīcība nedursies acīs tiem, kuri vēlāk to varētu pastāstīt priekšniekam.

Tomēr vislabāk būtu rīkoties visiem kopā. Ja pirms aizbraukšanas Jūsu šefs nav nozīmējis nevienu vietnieku, tad sadaliet pienākumus kolēģu starpā, proti, no rīta agrāk uz darbu nāk vieni, bet vakarā ātrāk mājās iet citi. Tā būs gan visi darbi padarīti, kā arī būs iespēja mazliet sajust brīvību.

Vētra pirms klusuma

Ja priekšnieka pazušana nav ārkārtas gadījums, bet gan sen ieplānota lieta, tad sagatavojieties tam jau laicīgi. Nekautrējieties lieku reizi viņam pavaicāt, noskaidrot visas detaļas, jo viņa prombūtnes laikā Jums tādas iespējas vairs nebūs.

Brīdināts – tātad informēts

Noteikti atgādiniet šefam, lai viņš brīdina kolēģus un citu nodaļu vadītājus par to, kurš viņu aizvietos. Vienalga, ka tas būs tikai uz īsu brīdi, bet kādam taču ir jāvada nodaļu, kamēr priekšnieks būs projām.

Ja Jums rodas kādas grūtības ar kolēģiem no citām nodaļām, tad rakstiet viņiem e-pasta vēstules, lai nepieciešamības gadījumā Jūs varētu apliecināt, ka izdarījāt visu iespējamo. Tas būs sava veida alibi.

Nezvaniet šefam, ja vien nav noticis kaut kas ārkārtējs

Nekādā gadījumā nezvaniet priekšniekam par katru sīkumu. Pat tad, ja priekšnieks teica, ka Jūs varat viņam zvanīt jebkurā laikā, nedomājam, ka viņš priecāsies, ja viņam nāksies savu dārgo laiku tērēt tam, lai dotu Jums kārtējo padomu vai norādījumu.

Ielāgojiet, ka priekšnieka prombūtne – tā ir lieliska iespēja Jums parādīt savu patstāvību un spējas atrast izeju jebkurā situācijā. Šī iemesla dēļ Jūs pat varat mākslīgi izveidot nelielu „ārkārtas situāciju”, lai pēc tam meistarīgi pārējo kolēģu klātbūtnē tiktu ar to galā.

Priekšniekam jāzvana tikai tad, ja savādāk radušos situāciju vai problēmu atrisināt nav iespējams. Pārējos gadījumos labāk vērsties pēc padoma pie citu nodaļu vadītājiem. Tikai necentieties ļaunprātīgi izmantot viņu palīdzību. Iegaumējiet, ka par Jūsu panākumiem vai neveiksmēm Jūsu tiešais priekšnieks uzzinās no saviem kolēģiem, tāpēc pacentieties radīt par sevi labu iespaidu.

Saliedējiet kolektīvu

Priekšnieka prombūtnes laikā ieteicams apvienot komandu. Ja Jums oficiāli nav piešķirtas nekādas pilnvaras, bet Jūs tomēr vēlaties ļoti izcelties, tad Jūs varat izrādīt iniciatīvu un piedāvāt kolēģiem kopīgi sastādīt veicamo darbu grafiku. Lai priekšnieka prombūtnes laikā neiestātos īsts haoss, katram jāsastāda veicamo darbu sarakstu, kā arī jāizvirza uzdevumi katrai dienai. Tā būs vieglāk gan Jums, gan Jūsu kolēģiem.

Ja Jūs esat iecelta par vietnieku priekšnieka prombūtnes laikā, tad vislabāk sapulcēt kolēģus un godīgi viņiem paziņot, ka Jums būs nepieciešams viņu atbalsts un palīdzība. Bez šaubām, nevajadzētu kautrēties lūgt palīdzību citu nodaļu vadītājiem. Lai cik arī patstāvīga Jūs nevēlētos būt, labāk pārliecinieties, ka darāt visu pareizi, lai izvairītos no nopietnām kļūdām.

Neuzveliet priekšniekam visas problēmas uzreiz pēc viņa atgriešanās

Pats labākais priekšstats par Jūsu darbu priekšniekam radīsies tad, ja Jūs ļausiet viņam vismaz īsu brīdi pēc atgriešanās no atvaļinājuma nedomāt par samilzušajām problēmām.

Tomēr nevajadzētu izrādīt pārlieku lielu iniciatīvu priekšnieka prombūtnes laikā, jo jebkurš vadītājs tomēr vēlas visu kontrolēt. Toties Jūs varat palīdzēt savam priekšniekam tikt galā ar iekavētiem darbiem, par to viņš noteiktu būs Jums ļoti pateicīgs. Ja Jums ir kādi jautājumi, kuri var pagaidīt līdz brīdim, kamēr priekšnieks nebūs atgriezies, tad labāk atlieciet tos malā, kā arī nemetieties virsū priekšniekam ar veselu lērumu dokumentiem un problēmām jau pirmajā dienā pēc viņa atgriešanās. Vislielākā dāvana Jūsu priekšniekam būs tas, ja Jūs ļausiet viņam kaut mazliet adaptēties un aprast ar savu atgriešanos darbā.

Un beigās dosim Jums vēl vienu mazu padomu. Ja Jums priekšnieka prombūtnes laikā izdevās gūt kaut kādus panākumus, tad atlieciet šo jauko ziņu līdz tam brīdim, kamēr nebūs atgriezies Jūsu priekšnieks. Radītāju paaugstināšanās pat par 5–10% patīkami pārsteigs jebkuru priekšnieku. Jo sevišķi viņu pārsteigs tas fakts, ka tas noticis viņa prombūtnes laikā.

Raksts tapis sadarbībā ar sieviešu apģērbu interneta veikalu: www.starstyle.lv

www.starstyle.lv/blogs

 [partners_title]
BVK
BVK

[admin_label]:
info@vsklubs.lv
[adds_label]:
reklama@vsklubs.lv
Copyright © 2001-2005 PSBVA. All rights reserved.
0.070  0.126  | 11
|9